زاموفیلیای ابلق (سفید)
تعداد بازدید: 87
دسته بندی : عمومی

مراقبت و نگهداری زاموفیلیا :

دما :

دمای مناسب بین 15 الی ۳۰ درجه است اما در صورت گرمتر شدن بیش از این بهتر است دورادور گیاه را برای ایجاد رطوبت غبارپاشی کنید. 

آبیاری :

نکته مهم در نگهداری زاموفیلیا، آبیاری صحیح آن است. با توجه به قدرت ذخیره کردن آب، این گیاه به آبیاری کمی نیاز دارد و لازم است یگذارید که خاک بین دو آبیاری کاملا خشک شود. در مناطق گرم در تابستانها تقریبا دوهفته یکبار و در زمستانها ماهی یکبار هم کافی است.

نور:

 نور مناسب برایزاموفیلیا نور متوسط و غیر مستقیم است . زاموفیلیا در مکان هایی با نور کم و یا نور مصنوعی نیز سالم ماتده و رشد می‌کند.

رطوبت :

به علت اینکه زاموفیلیا برگهای چرم مانندی دارد، آب کمی را از سطح برگها بصورت تبخیر از دست میدهد پس به رطوبت کمی نیاز دارد . بهتر است در روزهای گرم قرار دادن یک ظرف آب در کنار آن کافیست. خاک : خاک خیلی سبک زهکش بالا مثل خاک کاکتوس بسیار مناسب است زیرا با توجه به حساس بودن زاموفیلیا به آبیاری بیش از نیاز ، این خاک از غرقابی شدن رییشه جلوگیری میکند.

کود دهی :

زاموفیلیا مقاوم و سازگار است.به کوددهی نیازچندانی ندارد. با اینحال برای زدن پاجوش بیشتر هر سال در بهار و تابستان میتوانید اقدام به کوددهی کنید.

تعویض گلدان : برای تمامی گیاهان، گلدان کوچک و یا متناسب اندازه ریشه بهترین انتخاب است تا که انرژی گیاه به جای گسترش ریشه، صرف پاجوش زدن و رشد برگ شود. تنهازمانیگلدان را تعویض کنید که ریشه ها از گلدان بیرون زده باشد و اگر زود تر اینکار را انجام دهید رشدظاهری گیاه را تا مدت ها نخواهید دید.

 

برای خرید ومشاهده انواع زاموفیلیا اینجا را کلیک کنید.

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.