گندمی
دوشنبه 23 مهر 1397
بازدید: 1430

گل گندمی این گیاه آویزی همیشه سبزو خوشرو

 

 

 نگهداری از گیاهان آپارتمانی نیاز به زمان و حوصله دارد. گیاهان نیز مانند هر موجود زنده دیگری برای زنده ماند به شرایط محیطی و مواد غذایی نیاز دارند که بتوانند عمر طولانی و زندگش سالمی داشته باشند. در بین گیاهان خانگی برخی از آنها به دلیل مقاومت بیشتر و نگهداری ساده، در صدر جدول خرید قرار می گیرند. در بین گیاهان آپارتمانی مقاوم، می توان به گیاه گندمی اشاره کرد.

 

 

 

 

 

گندمی از گیاهان آپارتمانی همیشه سبز است که نگهداری ساده ای دارد و برای افراد مبتدی گزینه مناسبی به شمار می رود. برگ های کشیده، بلند، باریک و تیز این گیاه حالت آویزان دارد و منظره زیبایی به وجود می آورد. برگ ها به رنگ سبز روشن با نوارهای سفید موازی هستند. ارتفاع این گیاه حدود ۳۰ سانتیمتر است. این گیاه در فصل تابستان بر روی دمگل بلند، به گل می رود که شکل ستاره ای دارد. این گیاه رشد زیادی دارد و ارزان قیمت است.

 

نور و دمای مورد نیاز برای گندمی

این گیاه به نور متوسط و غیر مستقیم نیاز دارد و بهتر است گندمی را نزدیک پنجره ولی به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این گیاه نسبت به دمای پایین تا حدود صفر درجه مقاوم است.

آبیاری برای گیاه گندمی

آنچه در مورد آبیاری گندمی باید مورد توجه قرار گیرد، دانستن این نکته است که در فاصله بین دو آبیاری خاک باید خشک شود. در دمای بالاتر از ۱۵ درجه اسپری برگی را سه بار در هفته انجام دهید. در فصل تابستان می توان تعداد دفعات را بیشتر کرد.

 

 

 

نکاتی برای نگهداری از گیاه گندمی

 

گیاه پزشکی و درمان بیماری

 

تکثیر گندمی

گیاه گندمی را می توانید از طریق تقسیم بوته و خوابانیدن گیاهچه ها تکثیر کنید. برای تقسیم بوته، زمانی که گلدان را در فصل بهار تعویض می کنید، می توانید قسمت های مختلف گیاه که هرکدام ریشه کامل دارند را در گلدان های مجزا بکارید.

 

گیاهچه ها بر روی ساقه های بلند گلدهنده که سن بیشتری دارند به وجود می آیند. این گیاهچه ها را با روش خوابانیدن بر روی سطح خاک در گلدان ریشه دار کنید. تا زمانی که گیاهچه ها ریشه دار نشده اند، آنها را از گیاه مادری جدا نکنید. برای این روش از تکثیر زمان مناسب فصل بهار و تابستان است.

 

 

 

 

نویسنده :صدف حقیقت:چیدانه