قهر و آشتی
دوشنبه 12 فروردین 1398
بازدید: 1973

مراقبت از گیاه قهر و آشتی

 

 

گل های قهر و آشتی را لمس نکنید!

حساسیت و واکنش گل های قهر و آشتی برای ما و دیگران به خصوص کودکان بسیار جالب است؛ به همین علت شاید دلشان بخواهد که گلتان را برای یک بار هم که شده لمس کنند. به گل قهر و آشتی خود بیش تر دقت کنید چون دوست ندارد بیش از حد لمس شود. قهر و آشتی مداوم باعث زردی و آسیب دیدن اندام های گیاهانی با این دست رفتارها می شود. گلتان را دور از دسترس مهمان های قرار دهید یا اگر اهل گل و گیاه نیستند و گونه گلتان را نمی شناسند اطلاعاتی مبنی بر این رفتار قهر و آشتی جالبش به آن ها ندهید! در عید دیدنی های پیش رو مراقب گل قهر و آشتی باشید!

 

 

گونه معروف گل های قهر و آشتی در خانه های ایرانی

گیاهانی که این گونه رفتارها را از خود نشان می دهند بسیار زیاد هستند اما گونه معروفی که معمولا در خانه های ایرانی دیده می شود نامش Mimosa pudica و بومی آمریکای جنوبی است. میسوما پودیکا از گونه حشره خوار نیست و واکنش هایش نسبت به لمس شدن و تکان خوردن صرفا جهت حفاظت از خود در برابر آفت ها، گرد و غبار یا شرایط جوی بد می باشد. به همین علت است که گل قهر و آشتی به ندرت درگیر آفت می شود.

 

 

 

شرایط کلی نگهداری گل قهر و آشتی

گل قهر و آشتی )گونه: Mimosa pudica) بسیار مناسب نگهداری در تراس و بالکن مخصوصا در نواحی گرمسیر ایران است. در سایر اقلیم ها بهتر است درون منزل نگهداری شود. گل قهر و آشتی نباید دمای زیر 18 درجه سانتی گراد را تجربه کند والا ساقه و برگ هایش به رنگ زرد روشن در می آید. حواستان به نور کافی برای گل محبوبتان باشید. گل آپارتمانی قهر و آشتی به 8 ساعت نور در روز نیاز دارد.

 

 

نکاتی که بهتر است در رابطه با نگهداری از گل قهر و آشتی بدانید!

 

 

 

موارد مشابه:

اسپاراگوس

اسپاراگوس ستاسیوس

 

 

سرخس شمشیری

http://www.rosenaz.com/files/upload/%D8%B3%D8%B1%D8%AE%D8%B3%20%D9%81%D8%B1%DB%8C%20%D8%A2%D9%88%DB%8C%D8%B2.jpg

 

 

 

 

منبع : چیدانه